Aanbevelen:
Naar de Knowledge Base
Knowledge Base-artikel #3600
FRITZ!Box 5530 Fiber
Dit supportartikel is beschikbaar voor de volgende producten:

FRITZ!Box kan geen glasvezelverbinding tot stand brengen

Hoewel de FRITZ!Box is geconfigureerd voor gebruik op de glasvezelaansluiting, kan de FRITZ!Box geen glasvezelverbinding tot stand brengen. In de gebruikersinterface van de FRITZ!Box wordt op de pagina "Overview" de melding "Fiber interrupted" weergegeven. In de fiberinformatie van de FRITZ!Box wordt mogelijk de melding "Fiber cable not connected" weergegeven.

Voer de hier beschreven maatregelen na elkaar uit. Controleer na elke maatregel of het probleem is opgelost.

1 SFP-module controleren

De FRITZ!Box is verkrijgbaar in diverse productvarianten die qua leveringsomvang van elkaar verschillen. Als je de FRITZ!Box hebt ontvangen zonder geplaatste SFP-module, voer dan de volgende maatregel uit:

  1. Steek de voor je glasvezelaansluiting geschikte SFP-module in de Fiber-aansluiting van de FRITZ!Box:
    1. Wanneer je een actieve glasvezelaansluiting (AON) hebt, steek dan de module "FRITZ!SFP AON" dan in de Fiber-aansluiting van de FRITZ!Box.
    2. Wanneer je een passieve glasvezelaansluiting (GPON) hebt, steek dan de module "FRITZ!SFP GPON" in de Fiber-aansluiting van de FRITZ!Box.
    3. Wanneer je een passieve glasvezelaansluiting volgens XGS-PON hebt, steek dan de module "FRITZ!SFP XGS-PON" in de Fiber-aansluiting van de FRITZ!Box.

      Afb.: SFP-module in FRITZ!Box plaatsen

      Belangrijk:Als je niet weet welke passieve glasvezelaansluiting hebt, test dan achter elkaar de met je FRITZ!Box meegeleverde SFP-modules. De Power-/Fiber-led van de FRITZ!Box blijft branden als de FRITZ!Box met de juiste SFP-module is aangesloten op de glasvezelaansluiting.

2 Bekabeling controleren

  1. Verwijder alle kabelverlengingen en adapters tussen de FRITZ!Box en de glasvezelaansluitdoos.
  2. Sluit de FRITZ!Box met een onbeschadigde kabel aan op de glasvezelaansluitdoos. De glasvezelkabel mag geen knikken of beschadigingen vertonen.

    Opmerking:De met de FRITZ!Box meegeleverde SFP-modules hebben LC/APC-bussen. Als je glasvezelaansluitpunt een andere bus heeft, gebruik dan een geschikte adapter of kabel met verschillende connectoren aan beide uiteinden. De lengte van de kabel in huis doet er meestal niet toe.

3 Meest recente FRITZ!OS van de FRITZ!Box installeren

Installeer de meest recente versie van FRITZ!OS, omdat deze verbeteringen voor verschillende glasvezelaansluitingen bevat waarmee de fout mogelijk wordt verholpen:

  1. Installeer op de FRITZ!Box het meest recente FRITZ!OS.

4 FRITZ!Box laten ontgrendelen

Als je je FRITZ!Box in de detailhandel hebt aangeschaft, moet je deze mogelijk eerst laten ontgrendelen door je internetprovider:

  1. Neem contact op met de telefonische klantenservice van je internetprovider en laat je FRITZ!Box zonodig ontgrendelen voor gebruik op je glasvezelaansluiting. Afhankelijk van de provider is het ontgrendelen óf via de telefonische klantenservice óf via een actievatieportaal mogelijk.
    • Bij sommige providers heb je voor ontgrendeling de "Modem-ID" van de FRITZ!Box nodig. Deze informatie vind je aan de onderzijde van het apparaat:

      Afb.: Modem-ID aan de onderzijde van het apparaat